Framon bohemia

Sponzoři

OPTI LIFE logo PANT

Mistrovství Evropy v coursingu Pouch 2013

Kdybych měla jedním slovem vystihnout atmosféru na mistrovství Evropy, které se letos konalo v Německu, bylo by to slovo, velkolepé. Během víkendu se na krásném poloostrově Pouch vystřídalo na čtyřech obtížných drahách na více než pět stovek psů ze 13 zemí Evropy. Početná česká ekipa čítala 6 fen a 3 psy, s větším množstvím chrtíků se mohli pochlubit už jen Němci a Italové.

První kolo se konalo na mírně zvlněné ploše, kde pro větší obtížnost nechal pořadatel neposekaná místa trávy. A tak psi, kteří si chytře nadbíhají návnadu, se většinou ztratili a získali tak nižší počet bodů.

Druhé kolo se běželo na trati, která chrtíky prověřila v rychlosti i jejich obratnosti. Po počátečních dvě stě metrech roviny se návnada schovala za kopce štěrku. Takže pomalejší pes neměl šanci zaregistrovat, kam se návnada poděla. Musel si tak počkat, až se opět objeví na posledním rovném úseku.

Musím uznat, že tratě byli opravdu obtížné a prověřili schopnosti všech chrtíků. A proto gratuluji vítězům a všem dalším dokončivším.

Naše Bonpari doběhla na 25.místě s 409 body.

Děkujeme Marcu Goldsmidtovi za krásné fotky.