Framon bohemia

Sponzoři

OPTI LIFE logo PANT

Jarní Kralupy, 23.3.2013

Už podle názvu by si čtenář této krátké reportáže mohl myslet, že se coursingové závody s názvem Jarní Kralupy konaly na jaře. Pozitivní čtenář by se i zasnil a hlavou se mu honily představy o teplých slunečních paprscích, zpěvu ptáků, vonící půdě a do toho všeho by běhali šťastní chrtí závodníci. Tak takhle to opravdu nebylo. 2 stupně nad nulou, vlhko a neuvěřitelně silný vítr, vehnal majitele a psí závodníky do aut, kde se k sobě všichni tulili a občas si zapnuli topení a nastartovali auto. Můj velký obdiv patří pořadatelům, kteří neochvejně čelili nepřízni a vytrvale připravovali dráhu pro další a další dvojice závodníků.

Spolu s vyhlašováním výsledků se z nás postupně vytracovalo napětí a naopak pocit chladu sílil. A když už jsem si mysleli, že už nebudeme moci odejít po svých a chrti v autech již přimrzli k sedačkám, dočkali jsme se výsledků.

Na 1.místě s 358 body se umístila Bonpari Framon Bohemia, 2.místo s 356 body obsadil Jo-Akim z Kopfensteinu, 3.místo s 355 body patřilo Perle Feritte Bugsy, 4.místo s 354 body vybojoval Dio Diesel Bugsy, 5.místo s 350 body získala Atiya Asma Annaperla. Celý peloton chrtíků uzavírá Abia Asma Annaperla a Adelain Framon Bohemia, které nedoběhly.